WC na działce

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kosiarka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2008-07-23, 08:54

WC na działce

Post autor: kosiarka »

Proszę o nastepną rade techniczna.
Zrobiłam sobie na działce WC i zanim go zabetonuję proszę o opinię czy dobrze to sobie wymyśliłam. Otóż wykopałam dużą dziurę, wkopalam plastikową beczkę ok. 100l z wyciętym dnem i z wywierconymi otworami po bokach. Na tę beczkę ustawiłam dwa pustaki i przykręciłam do nich miskę sedesową. Czy zda to egzamin? Za wszelkie uwagi z góry dziękuję.

Zapomniałam dodać, że w jednym z pustaków (nie wiem jak nazywa się taki pustak, bo oczywiście był z odzysku, ale był "miękki") wywierciłam też otwór na rurę odpływową z WC. Szczeliny w tym dużym otworze wokół rury wypełnię pianką.
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Trzeba sobie jakoś radzić :)
Deska sedesowa w wygódce to już luksus :-D
Powinno się sprawdzić pod warunkiem, że poziom wody gruntowej nie jest zbyt wysoki, bo w innym wypadku po ulewie zamiast kibelka będziesz miała źródełko ;-) :-D
I happy end : warto obsadzić go roślinami o silnym zapachu żeby zagłuszyć inne "aromaty".
Pozdrawiam !!!
użytkownik usunięty

Re: Sraczyk ;-)

Post autor: użytkownik usunięty »

kosiarka pisze: Otóż wykopałam dużą dziure, wkopalam plastikową beczkę ok. 100l z wycietym dnem i z wywierconymi otworami po bokach. [.......] Zapomniałam dodać, że w jednym z pustaków (nie wiem jak nazywa sie taki pustak, bo oczywiście był z odzysku, ale był "miękki") wywierciłam też otwór na rure odpływową z kibelka. Szczeliny w tym dużym otworze wokół rury wypełnie pianką.
Rozumiem że odchody będą wsiąkać wprost do gruntu.... Nie chciałabym jeść warzyw z takiej działki, a poza tym przepisy zabraniają budowy takich dzikich toalet. Zbiornik musi być dobrze zabezpieczony, by nic nie przedostawało się do gruntu.
Ewa-Maria

Post autor: Ewa-Maria »

Jeżeli masz działkę w ROD to kwestię dotyczącą budowy szamba na działce reguluje §106 Regulaminu ROD. Szambo na działce można wybudować wyłącznie w ogrodzie podmiejskim, wykluczone jest zlokalizowanie takiego urządzenia w ROD o statusie miejskim.

Aktualne przepisy znajdziesz tutaj: Czy można postawić wychodek na działce ROD
Awatar użytkownika
kosiarka
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 10
Rejestracja: 2008-07-23, 08:54

Post autor: kosiarka »

Jeśli jest wśród Was choć jeden, który nie złamal nigdy jakiegokolwiek przepisu, niech pierwszy rzuci kamieniem. W POD, gdzie mam dziłakę nie ma ogólnodostępnej toalety, a do domu z działki mam 3 km.
Awatar użytkownika
Orania
Zagorzały dyskutant
Zagorzały dyskutant
Posty: 234
Rejestracja: 2008-01-11, 00:13

Post autor: Orania »

Na opuszczonej działce stoi zielona budka. Z opowiadań sąsiadów wynika, że były właściciel był solidnym gospodarzem.
Skobelek...

Obrazek


Luksusowa, czarna deska sedesowa...

Obrazek

I najciekawsze, rozwiązanie techniczne - metalowa szuflada z boku budki.Brak jakielkolwiek jamy, w której zatrzymywana byłaby zawartość. Sekretem pozostanie, co się działo dalej ale wszystko wskazuje na to, że intencje były ambitne.

Obrazek

A to ogólny widok wychodka, hm, szkoda, że się już nie używa takiego słowa, naszego, polskiego!

Obrazek
Pozdrawiam - Orania
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Od trzech lat używamy na działce kompaktowy turystyczny WC. Ma pojemność ok 14 litrów, nie jest to dużo, ale zawsze. Używa się do tego preparaty do szamba, nie muszą to być drogie zagraniczne, gdyż są już krajowe odpowiedniki. Zapełniony zbiornik można opróżnić w domu. Nie jest to może szczyt wygody, ale ekologicznie.

Jest to estetyczne rozwiązanie i nie ma problemu gdy są goście na działce. Bardzo łatwo utrzymuje się go w czystości.

W każdym razie już prawie dół na szambo gotowy i niedługo będzie stacjonarne WC.
:-)
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

kosiarka pisze:Jeśli jest wśród Was choć jeden, który nie złamal nigdy jakiegokolwiek przepisu, niech pierwszy rzuci kamieniem. W POD, gdzie mam dziłakę nie ma ogólnodostępnej toalety, a do domu z działki mam 3 km.
Nie chodzi już nawet o to by nie łamać przepisów. No ale nie będę się rozwodzić.
Proponuję albo szczelny zbiornik - takie mini szambo i niestety wywożenie, bądź rozważenie wykonania oczyszczalni biologicznej. Może to być bardzo tanim i estetycznym rozwiązaniem, gdyż przy używaniu okazjonalnym (nie całorocznym) spokojnie możesz wykonać taką niewielką oczyszczalnię we własnym zakresie.
ODPOWIEDZ