Prośba o pomoc - aranżowanie ogrodu

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
seven81
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2008-08-29, 18:42

Prośba o pomoc - aranżowanie ogrodu

Post autor: seven81 »

Witam wszystkich.
W sprawach ogrodowych jestem lakiem :oops: ale mam wielkie chęci uporządkować swój ogród.
Otóż sadzone wszystko tam było bez jakiegoś większego pomysły i zwracam się do was z pomocą o pomoc w zaprojektowaniu ogrodu.
Poniżej załączam zdj.
Serdecznie pozdrawiam
Załączniki
Widok z domu
Widok z domu
DSC01081.JPG (36.15 KiB) Przejrzano 2271 razy
Widok z ulicy
Widok z ulicy
DSC01080.JPG (36.45 KiB) Przejrzano 2268 razy
Widok z góry
Widok z góry
DSC01078.JPG (37 KiB) Przejrzano 2267 razy
Awatar użytkownika
damiano
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 79
Rejestracja: 2008-08-05, 19:52

Post autor: damiano »

Mój pomysł jest następujący: pod tym drzewkiem owocowym wysyp korą lub trocinami takie symetryczne koło. Obok Świerku Conica posadź sobie Jałowiec blue arrow, a w koło Świerku Conica i Jałowca posadź z 6-10 traw ozdobnych kostrzewa sina. Jeśli chodzi o jałowca płożącego który rośnie przy budynku to zostaw dla niego z 1 metr wolnej przestrzeni żeby miał gdzie się rozrastać. Pomiędzy wierzbą Iwa a Świerk Conica posadź z dwa Jałowce Horyzontalne. Dla urozmaicenia możesz posadzić roślinki kwitnące np. między drzewkiem owocowym a jałowcem płożącym (tym co już rośnie) posadź np. Budleje czy Hortensje albo wspaniałe róże wielokwiatowe. W rogu możesz posadzić jakiś krzewik kolumnowy np. Tuja Smaragd a obok niej np. 2-3 Rododendrony i niskie Azalie. Na wolnej przestrzeni pomiędzy roślinami nasadź sporą ilość Kostrzewa Niedźwiedzie futro, będziesz miał trawkę której nie trzeba kosić a wygląda pięknie i co najważniejsze chwasty nie wyrastają. Mam nadzieję że pochwalisz się ogrodem jak już coś dosadzisz.
ODPOWIEDZ