Jaki jest najlepszy program do projektowania ogrodów?

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
marekrybinsk
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2008-09-07, 16:00

Jaki jest najlepszy program do projektowania ogrodów?

Post autor: marekrybinsk »

Witam potrzebuję rady jaki program wybrać do projektowania ogrodów, proszę o pomoc, z góry dziękuję.
marczan
Awatar użytkownika
rafaloku
Administrator
Posty: 1872
Rejestracja: 2007-12-06, 18:23

Post autor: rafaloku »

Cześć

Jeżeli szukasz programu w jęz. polskim to z czystym sumieniem mogę polecić Garden Composer 3D PLUS

Obrazek

Z programów, które próbowałem, ten był jedynym, na który w ogóle warto zwrócić uwagę. Poza cechami/funkcjonalnościami, które znajdziesz w opisie programu, zwracam uwagę na jedną rzecz - program zawiera encyklopedię roślin (9 tyś. gatunków i odmian). W encyklopedii możesz wyszukiwać rośliny wg określonych cech, np. stanowiska, wymagań glebowych czy koloru kwiatów. Dla amatora, który może nie umieć samodzielnie dobrać roślin, ta encyklopedia jest nieocenioną pomocą. Szczerze mówiąc - projekty robię sporadycznie (raczej dla zabawy, tylko żeby zapoznać się z możliwościami programu), natomiast korzystam głównie właśnie z tej encyklopedii roślin.

Aha, do programu (przynajmniej w wydaniu jakie ja kupiłem) była dołączona płytka z samouczkiem, czyli takim instruktażem, który zapoznawał z podstawowymi funkcjami programu (bardzo przydatne przy pierwszym kontakcie z programem).

Myślę, że moja pozytywna opinia o Garden Composer 3D nie jest odosobniona. Zobacz sobie opinie w księgarni ogrodniczej: Garden Composer 3D PLUS

Pomijając, że te komentarze są pozytywne, to już ich sama ilość świadczy o tym, że dużo osób wybiera ten program (większość produktów nie ma wcale komentarzy lub zaledwie dwa do trzech).

Aha, powyższy link podałem tylko żeby można było zobaczyć komentarze innych użytkowników. Taniej kupisz tutaj: Garden Composer 3D PLUS - taniej!

Mam nadzieję, że samodzielne projektowanie sprawi Ci wiele satysfakcji :mrgreen:
Rafał
Schweaps
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 18
Rejestracja: 2009-03-08, 10:04

Post autor: Schweaps »

Hmmm polecam ten Garden Composer ponieważ sam sie nim bawie i jest on dobry Mozesz jeszcze sie pobawic Garden 3D jest dostepny na instalki.pl ale nie jest dosc profesionalny ;/
ODPOWIEDZ