Studnia - brak wody, muł

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
mario
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2008-09-20, 20:49

Studnia - brak wody, muł

Post autor: mario »

Witam . Kupiłem działkę ze studnią w której zamiast wody jest cuchnący muł.Jako początkujący działkowiec nie mam pojęcia co mam zrobić. Będę wdzięczny za rady.Mariusz
Awatar użytkownika
Emil
Mistrz dyskusji!
Mistrz dyskusji!
Posty: 526
Rejestracja: 2007-12-19, 16:38

Post autor: Emil »

Witaj :)
Czasem tak bywa, że dawno nie używane studnie zachodzą mułem - jedyna rada w takiej sytuacji to jej oczyszczenie. Jeśli masz możliwość zrobić to samodzielnie to teraz jest dobry moment. Warto też popytać o szambiarkę z pompą ssącą - to bardzo przyspiesza pracę ;-) . Po solidnym przeczyszczeniu powinna napłynąć woda. Oczywiście pod warunkiem, ze teren na którym jest studnia, nie został silnie osuszony przez głębokie wykopy - jeśli miało to miesce to woda może się już nigdy nie pojawić...
mario
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 2
Rejestracja: 2008-09-20, 20:49

Post autor: mario »

Witam ;-) Dziękuję za odpowiedź , będę kombinował z oczyszczeniem ręcznie choć nie będzie to zajęcie miłe :-/ jeśli się nie uda to pozostanie szambiarka .POZDRAWIAM
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Mario, są dostępne (może ktoś ze znajomych Ci pożyczy) i nie takie drogie pompy do tzw. brudnej wody z niewielkimi zanieczyszczeniami. My używamy taką pompę do przepompowywania wody deszczowej ze zbiornika do instalacji burzowej. Może taka pompa rozwiązałaby problem wydostania szlamu ze studni. Może można go rozcieńczyć wodą i wtedy byłoby łatwiej studnię oczyszczać. Te małe pompy w sklepach osiągają ceny poniżej 100 zł.

Więcej: pompy do brudnej wody Gardena
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Zdecydowanie nie polecam takiej pompy. Chyba, że chcesz ją potraktować jako jednorazowego użytku :-/
ODPOWIEDZ