Winorośl - sadzenie przy płocie

Uprawa drzew i krzewów owocowych, choroby i szkodniki roślin sadowniczych.
ODPOWIEDZ
franki4835
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 8
Rejestracja: 2011-05-17, 09:20

Winorośl - sadzenie przy płocie

Post autor: franki4835 »

Hejka mam pytanko - czy jeśli w tylko jednym miejscu przy płocie posadzę winorośl, to czy ona obrośnie cały płot czy tylko część ?
Płot ten ma długość gdzieś 20-25 metrów ale gdybym posadził ją na środku, może rozrosło by się w dwie strony. Jak myślicie ??

Dzięki za odpowiedź :) pozdrawiam

Wybrałem dobry temat ??
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Szczerze wątpię by tak się mocno rozrosła, choć może przez wiele, wiele lat nieprzycinana, taki rozmiar osiągnie, ale owoców nie uwidzisz. ;)
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6721
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Witam. Skoro masz tak długi płot można pokusić się o dwa lub trzy okazy. Wtedy osiągniesz szybciej zamierzony cel. Wybór należy do Ciebie.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
dawid
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 197
Rejestracja: 2008-01-10, 10:36

Re: winorośl

Post autor: dawid »

franki4835 pisze:Hejka mam pytanko - czy jeśli w tylko jednym miejscu przy płocie posadzę winorośl, to czy ona obrośnie cały płot czy tylko część ?
Płot ten ma długość gdzieś 20-25 metrów ale gdybym posadził ją na środku, może rozrosło by się w dwie strony. Jak myślicie ??
25 metrów płota obsadzić powiadasz? i do tego jedną sadzonką? Ja w bajki nie wierzę i na takie rozwiązanie bym się nie zdecydował.
Jeśli miałbym 25 metrów do nasadzenia to wsadziłbym 15 krzewów, w dodatku różnych odmian i cieszyłbym się z owoców przez 3 miesiące. :-D
ODPOWIEDZ