Żółtlica

Projekty, architektura ogrodowa i tematy pokrewne.
ODPOWIEDZ
asia-1982
Witamy na forum!
Witamy na forum!
Posty: 1
Rejestracja: 2010-08-06, 13:00

Żółtlica

Post autor: asia-1982 »

Interesuje mnie w jaki sposób pozbyć się całkowicie Żółtlicy drobnokwiatowej.
Chodzi mi o w miarę łatwy i oczywiście tani sposób :-( bo ilości tego są spore.
Awatar użytkownika
Petrus
Ekspert
Posty: 6721
Rejestracja: 2008-01-20, 14:54

Post autor: Petrus »

Witam. Może zastosuj oprysk Roundupem (RANDAP) albo innym środkiem na chwasty. Jest to oczywiście środek chemiczny.
Niech ogród będzie moją pasją, wytchnieniem i odpoczynkiem.
Pozdrawiam, Piotr.
Moje rośliny ogrodowe Moje trawy ozdobne
Awatar użytkownika
Lara
Powoli się rozkręca
Powoli się rozkręca
Posty: 41
Rejestracja: 2008-07-20, 20:38

Post autor: Lara »

Nie wiem czy bez chemii pozbędziesz się całkowicie chwastów a i z chemią nie jest to proste bo wiatr i tak naniesie nasiona.
Ja od wczesnej wiosny ścinam motyczką wszelkie pojawiające się chwasty zanim zdążą wydać nasiona i uważam że te jednoroczne nie są tak uciążliwe jak te wieloletnie z rozłogami, na nie randap jest jedynym skutecznym środkiem. Żółtlica drobnokwiatowa to jednoroczny chwast a jak ma być tanio to motyczka z długą rączką nie jest droga a spacerując po ogrodzie za bardzo się nie namęczysz - podstawa to systematyczność :roll:
użytkownik usunięty

Post autor: użytkownik usunięty »

Jest jeszcze kwestia, gdzie te chwasty rosną? Czy to "wolna" ziemia czy między roślinami. Jak pewnie sama doczytałaś nasiona mogą przetrwać nawet dwa lata, więc będzie wyrastać jeszcze długo, nawet jak wszystkie wyrwiesz. Podstawa w pozbyciu się chwastów jednorocznych to niedopuszczenie do ich zakwitnięcia i wydania nasion. Inna kwestia to to, że i tak nasiona chwastów jednorocznych są unoszone i rozsiewane przez wiatr. I jak w pobliżu mamy chwastowisko, to się tych chwastów do końca nie pozbędziemy.
Awatar użytkownika
Wojtek 2
Lubi podyskutować
Lubi podyskutować
Posty: 51
Rejestracja: 2010-07-04, 22:50

Post autor: Wojtek 2 »

Najważniejsze w walce z chwastami, jak napisali moi przedmówcy to systematyczność i niedopuszczenie do rozsiewania się. Chemia jest ostatecznością.
Pomocna w odchwaszczaniu jest również czarna agrowłóknina- przykrywamy kawałek terenu na 2-3 tygodnie następnie usuwamy resztki i przekopujemy. Nie gwarantuje to jednak, że chwasty nie powrócą.
Nawet na rabatach przykrytych agrowłókniną na stałe pojawiają się chwasty.
Systematyczność to podstawa :)
Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ